KEMAL DENİZ BOZKURT Esenyurt Belediye Başkanı

Sevgili Dostlar;

Bu yıl 16 ülkenin katılımıyla 1.sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Esenyurt Halk Dansları ve Müzik Festivali’mizin heyecanını sizlerle paylasmak tarifi imkansız bir duygu.

Festivaller bütün dünyada aynı amaç ve aynı duygularla  düzenlenmektedir. Tüm farklılıkların ortadan kalktığı bir atmosferde, birliktelik, tanış olmak, ögrenmek ve eğlenmek.

Ülkemizin en zengin kültür mozaiğine sahip olan ilçesi Esenyurt’ta, Uluslararası Halk Dansları ve Müzik Festivali’mizle farklı kültürleri ögrenip, tanış olacağız. Festivalimizle dünya kültür mirasının insanımıza kattığı değeri daha yakından göreceğiz.

Toplumlar asırlardır biriktirdikleri kültür mirasıyla farklılıklarını zenginleştirir. Bu zenginlik paylaşıldıkça, sınırları kaldırdıkça insan yaşamının bir parçası olur. Yaşamın içinde mücadelemizle, sosyal hayatımızla, hangi sınırlar içinde, hangi dili konuşur, hangi şartlarda olursak olalım bütün farklılıklarımıza rağmen bizleri aynı çatı altında tutan kültür miraslarımızdır. Bu mirası korumak, zenginleştirmek ve geleceğe taşımak tüm devletlerin, kurumların ve yerel yönetimlerin olduğu gibi birey olarak da hepimiz için bir sorumluluktur. Bilinçli, çağdaş, ilerici bir gelecek için kültür mirasımızın önemini anlamak ve bu önemi unutturmamak gerekir.

Birlikteliğin, birlikte olmanın kıymetini tüm dünya gibi ülkemizi de etkisi altına alan pandemiyle daha çok anladık. Yalnızlaştığımız bir dönemde kültür ve sanata duyduğumuz ihtiyacın farkına vardık. İnsanlık binlerce yıldır süregelen zaman içinde, ekonomik, sağlık ve beşeri diger tüm faktörlerle sınanmış ve sınanmaya devam etmekte.

Ve yine insanlık, zaman içinde karsısına çıkan tüm bu süreçleri kültür ve sanatın iyileştirici ve birleştirici yönüyle aşmıs, her şeyin daha güzel olacağı günlere inanarak yoluna devam etmeyi başarmıştır.

1.Uluslararası Esenyurt Halk Dansları ve Müzik Festivali’mizin gerçeklesmesinde emeği geçen herkese çok tesekkür ederim. Festivalimiz, içinde bulundugumuz bu zor günlerde bir nefes olsun. Hepimize kültür ve sanatla zenginleşen günler dilerim.

Sevgiyle kalın…

KEMAL DENİZ BOZKURT
Esenyurt Belediye Başkanı

HALL VIEW Lecture Halls

STAY INFO Others Facilities

Transportation

How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic

Accommodation

How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic

Healthy Food

How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic

REACH US Get Direction to the Event Hall

HURRY UP! Book your Seat

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Want Something Extra?