KEMAL DENİZ BOZKURT Esenyurt Belediye Başkanı

Sevgili Dostlar,

Binlerce yıldır medeniyetin kaynağı ve doğanın cömertliğinin tasviri olan bu topraklar bugün bizim yurdumuz. Bereket hilalinin can bulduğu güneyinden yeşile deniz katmış kuzeyine, kıyılarıyla limanlarıyla batısından zoru kolay etmiş yüksek rakımlı doğusuna farklı kültürler, inançlar ve köklerimizle birlikte yaşamayı öğrendiğimiz biz olmayı başardığımız yedi bölgemizle bugün yaşayan en renkli medeniyete sahibiz. Sahip olduğumuz bu değerli hazine yüzyıllardır olduğu gibi bugün de dünyanın imrendiği, örnek aldığı en büyük değerimiz. Elbette bu yaşadığımız coğrafyanın sorumluluğunu anlamış ve bu sorumlulukla birbirine tutunmayı hiç bırakmamış insanımızla, insanımızın bu birlikteliğe olan inancıyla ve bize miras bırakılmış olan ortak kültürümüzü yaşatmamızla mümkün olmuştur.

Esenyurt; üstünde yaşadığımız bu toprakların tüm güzelliğini ve özelliğini tüm gerçekliğiyle gördüğümüz, yedi bölgeyi tüm renkleriyle bir araya getirmeyi başardığımız ve hatta dünyanın hemen tüm kıtalarından başka başka kültürlere, yaşamlara kapılarını açmış essiz bir yerdir. Bizler bu toprakların bize öğrettiği sorumluluk ve bilinçle bu bir araya gelişi zenginlik haline dönüşmesi için çalışmalıyız. Bunu hem Esenyurt’ta yer alan il derneklerimiz hem belediyemizin her birimi hem de sınırlarımız içinde hayata karışmış insanımızla başarmak için her doğan günü heyecanla karşılıyoruz. Bu heyecan tüm olumsuzlukları aşıp kardeş kültürlerle “BİZ” olmaya inanmamızdandır.

Bu yıl Esenyurt Belediyesi olarak birincisini düzenlediğimiz ve uzun yıllar bu toprakların sesi, değeri olmasını dilediğimiz Kardeş Kültürler Festivali’yle “BİZ” olmanın tüm güzellikleriyle bir araya geliyoruz. Kendimizi, komşumuzu, yeni gelenimizi daha iyi tanımak ve “Bizi biz yapan” tüm değerlerimizi geleceğe taşımak için düzenlediğimiz festivalimizde herkesi buluşmaya davet ediyorum…

KEMAL DENİZ BOZKURT
Esenyurt Belediye Başkanı

HALL VIEW Lecture Halls

STAY INFO Others Facilities

Transportation

How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic

Accommodation

How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic

Healthy Food

How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic

REACH US Get Direction to the Event Hall

HURRY UP! Book your Seat

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Want Something Extra?