Kardeş Kültürler Festivali Nedir?

Yaşanılır bir kent için kültür ve sanatın önemli olduğunun bilinciyle Esenyurt Belediyesi özellikle son bir yılda yoğun bir şekilde festivaller düzenlemektedir.

Festival Ne Zaman?

Kardeş Kültürler Festivali, Esenyurt Belediyesi ve il derneklerinin 08-17 Ekim 2022 tarihlerinde birlikte düzenleyeceği, tüm vatandaşların davetli olduğu ve bu yıl ilki gerçekleştirilecek herkesin kendini özgürce ifade edebileceği bir festivaldir.

Festivalde Neler Olacak?

İçerik olarak en nitelikli festivallerden biri olan Kardeş Kültürler Festivali, Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda on gün boyunca devam edecek. Esenyurt Belediyesi’nin il dernekleriyle birlikte 08-17 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenleyeceği etkinlik, 40 ilin katılımıyla gerçekleştirilecek. Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda 10 gün boyunca devam edecek olan etkinlikte her gün bir bölgenin tanıtımı yapılarak o bölgeye özgü sanatçılar konser verecek. Festivalde ayrıca Uganda Güzellik Yarışması da gerçekleştirilecek.

Festival Programı

Geleneksel el sanatları stantları, kıyafet kültürü, yemek kültürü, yörelerin zanaatlarının gösterileceği zanaat sokağı, halk oyunları, halk âşıkları, mahalli sanatçılar, yöre ozanları, gelenek ve görenekleri tanıtan programlar, gösteriler ve spor müsabakaları, sohbet programları, yöreleri tanıtan kısa film ve belgesel gösterileri, efsaneler, fıkralar, destanlar ve köy seyirlik gösterilerin yer alacağı festival 8 Ekim’de Yeni Belediye Meydanı’ndan yapılacak kortej yürüyüşüyle başlayacak.

Tüm Esenyurtlular Davetlidir

Festivalde çini ve seramik, sepet örme, lüle taşı, kilim dokuma, feretiko bezi dokuma, bıçak ve boynuz tarak yapımı, geleneksel Türk işlemeleri, sıcak cam yapımı ve bakırcılık gibi unutulmaya yüz tutmuş onlarca el emeği ürünlerin yapımının gösterileceği alanlar yer alacak. Yöresel kültürlerin tanıtılacağı festival alanına her ilin görselleriyle süslenen stantlar kurularak her gün birkaç ilin tanıtımı da yapılacak. Esenyurt’un bir kültür ve kardeşlik kenti olduğunu tüm Türkiye’ye göstermek için tüm ilçe halkı festivale davetli.

HALL VIEW Lecture Halls

STAY INFO Others Facilities

Transportation

How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic

Accommodation

How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic

Healthy Food

How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic

REACH US Get Direction to the Event Hall

HURRY UP! Book your Seat

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Want Something Extra?